VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji przestąpiło 4 579  szkół z całego świata! W Polsce przystąpiło do akcji 4299 szkół,  my otrzymaliśmy licencję numer 673/2018.

 Celem akcji jest przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Od 24 – 27 września 2018 w naszej szkole w  akcji uczestniczyli uczniowie klas IV – VI, które upłynęły w miłej atmosferze na zajęciach z matematyki i wychowania fizycznego, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia. Grali  piłkami eduball, kartami Grabowskiego, układali piramidę, przygotowywali dekorację – tworzyli gąsienicę. Także w czasie przerw uczniowie mogli powtarzać tabliczkę mnożenia grając w memory, domino, bingo….

Na zakończenie 28 września w piątek przeprowadzony został  Egzamin MT Expert. Na korytarzu szkolnym została powołana komisja z uczniów klas piątych. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji, jeśli udzielił pięć poprawnych odpowiedzi – otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz certyfikat.

Ponadto do zabawy zaprosiliśmy mieszkańców Głogowa  tzw. Patrol Egzaminacyjny, wyruszył poza teren szkoły i przepytywał przypadkowych przechodniów. Towarzyszyły im kolorowe transparenty z hasłem przewodnim akcji oraz inne rekwizyty.

W tym roku tytuł Eksperta zdobyli: nauczyciele i pracownicy szkoły -21, rodzice – 5, mieszkańcy Głogowa oraz 120-u uczniów z klas IV – VI. Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszam na kolejną akcję w przyszłym roku.

Znajomość tabliczki, to bardzo ważna umiejętność, pamiętajcie o tym i nie ustawajcie w treningu.

M.P-J

Galeria zdjęć –>