X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W poprzednim tygodniu nasza szkoła przystąpiła do obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Ze względu na obecną stację epidemiologiczną obchody były skromniejsze niż w poprzednich latach.

Uczniowie klas IV – VII na lekcjach matematyki powtarzali tabliczkę mnożenia wykorzystując do tego celu aplikację Kahoot. Gra wyzwalała wśród uczniów ogromne emocje. W trakcie zajęć uczniowie przygotowali koszuli w których można było ich spotkać na korytarzu szkolnym.

Na zakończenie 2 października w piątek przeprowadzony został Egzamin MT Expert. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – musiał udzielić pięć poprawnych odpowiedzi, aby otrzymać tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz zdobyć certyfikat.

Ponadto do zabawy przyłączyli się uczniowie klasy IIIa, którzy również powtarzali tabliczkę mnożenia i wykonali koszulki.

W ramach obchodów przeprowadzono klasowy konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia 2020.

Oto laureaci z poszczególnych klas:

Wiktoria Wolska kl. IV b

Bartosz Kozakiewicz kl. I b

Stefan Gertych kl.Va

Alicja Bartosik kl. VIa

Nadia Orzechowska kl. VIa

Oliwia Bednyk kl. VI c

Artur Siniawa kl. VId

Katarzyna Wyrwa kl.VIIa Karina Śmiesz kl.VIIb Maja Bolechowska kl.VIIc

Gratuluję wszystkim uczestnikom.

Znajomość tabliczki, to bardzo ważna umiejętność, pamiętajcie o tym i nie ustawajcie w treningu.

M.P-J