X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz szósty nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji przestąpiło 5 229  szkół z całego świata! Nasza szkoła otrzymała licencję numer 200/2020.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek).

W związku z obchodami X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VII do udziału w  Internetowym Konkursie Matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”.

Najważniejsze informacje o konkursie znajdziecie pod linkiem: https://www.wmtday.org/pl/math-logic-contest-2020-rules

Koordynator

Maria Puchalska-Jarosz