Zawody w klasie drugiej

Klasa 2a na lekcji edukacji społecznej i przyrodniczej zapoznała się z kilkoma zawodami podczas prezentacji przygotowanych przez uczniów tej klasy. Z zawodem strażaka, jego strojem, wyposażeniem podczas pełnionej służby oraz jego niebezpieczną pracą zapoznała nas Ala. Mogliśmy przymierzyć hełm strażacki. O ciężkiej pracy górników opowiadała nam Hania, która także przedstawiła nam maszyny, na których głęboko pod ziemią pracują górnicy, poinformowała klasę o różnych kolorach piór, jakie może mieć czako w zależności od funkcji , jaką pełni górnik. Nie zabrakło chętnych do przymierzenia czapki górniczej. W świat tańca wprowadziły nas Dominika i Julka, przybliżając zawód tancerza. Uczniowie dowiedzieli się, że mamy różne kategorie wiekowe w tańcach, różne rodzaje tańców, np. : walc angielski, walc wiedeński, cha-cha, rumba, samba. Zdradziły nam, że do każdego tańca obowiązuje odpowiedni strój zarówno dla pań , jak i panów. Dziewczynki zademonstrowały nam swoje sukienki, gdyż same również trenują taniec towarzyski.  

Galeria zdjęć –>