Witamy!
na oficjalnej stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
Serdecznie zapraszamy do jej
zwiedzania!

Nawigacja

Kalendarz

Aktualnie:

„Rusz po zdrowie – wyprawy z kijkami Nordic Walking” | 27 października, 2017

Dnia 18.10.2017r. wyruszyliśmy w teren, aby na dłuższej trasie sprawdzić swoje umiejętności techniczne chodu z kijkami, które ćwiczyliśmy na lekcjach wychowania fizycznego.

Z racji tego, iż w październiku obchodzony był Dzień Drzewa, to nasz marsz z kijkami przebiegał trasą przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, na której spotkać możemy wiele pięknych gatunków drzew. Przy najciekawszych okazach umieszczone są tablice informacyjne pozwalające dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych roślin.

Z dumą musimy napisać, iż wszystkie drzewa zostały przez naszych „kijkowiczów” odnalezione i „rozszyfrowane”. W naszych zbiorach podziwiać można: liście dębu szypułkowego, liście topoli białej, liście platana klonolistnego z jego owocami w kształcie małych kulek, liście i charakterystyczne owoce buka pospolitego, liście i piękne kwiaty przypominające kształtem tulipana , tulipanowca amerykańskiego, charakterystyczne liście w kształcie wachlarza miłorzębu dwuklapowego i wielkie jak piłki do tenisa owoce żółtnicy pomarańczowej.

Naszą pierwszą wyprawę uważamy za baaardzoooo udaną …..dopisało nam wszystko: humory, pogoda i nasze „mięśnie”. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunkom pani Sylwii Partyce i pani Wiesławie Dobrzańskiej dziękujemy za udział, za wspaniale, miło i AKTYWNIE spędzony czas wolny.

Fotorelację z naszych poszukiwań drzew i efekty tych zmagań możemy podziwiać w galerii.

Jednocześnie zapraszamy na następne „kijkowe wyprawy”, które będą organizowane w ramach szkolnego projektu „Rusz po zdrowie – wyprawy z kijkami Nordic Walking”.

 

                                                                       Koordynatorki projektu: Sylwia Partyka, Anna Kubaczka