Integracja, adaptacja, akceptacja.

Od końca lutego w naszej szkole rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz z budżetu państwa.
Projekt ma na celu integrację młodzieży polskiej i ukraińskiej oraz promowanie solidarności, otwartości i dialogu międzykulturowego w lokalnej społeczności. Uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu uczestniczyli w różnych, ciekawych zajęciach: między innymi byli w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie, gdzie wykonywali własną wycinankę ludową wzór „Drzewka życia” która została zaczerpnięta z kultury kurpiowskiej. Po zajęciach plastycznych zwiedzali sale muzealne z przewodnikiem. Na zajęciach integracyjnych wcielili się również w cukierników, wypiekając ciasteczka maślane, których zapach roznosił się po całej szkole. Oprócz zajęć kulinarnych uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pierwszy raz w życiu mielokazję pracować na materiale jakim jest glina samoutwardzalna wykonując podstawki, talerzyki w formie liścia monstery.

Grupa z klas 7 – 8 aktywnie uczestniczy w projekcie rozwijając swoje umiejętności w grach logicznych takich jak szachy, azul czy rummikub. Integrujemy się również popołudniami wychodząc wspólnie do kina:))

Zajęcia sprzyjają wspólnej integracji uczniów z Polskich i Ukrainy, a także nawiązywaniu nowych relacji przyjacielskich. 

I.K-A,