Narodowe czytanie „Przedwiośnia” na 100-lecie odzyskania niepodległości.

24 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Głogowie odbył się uroczysty apel w ramach VII ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Nauczyciele języka polskiego, języka angielskiego i biblioteki szkolnej oraz wybrani uczniowie klas szóstych w tym roku szkolnym uroczyście odczytali fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt. Przedwiośnie. W jubileuszowym roku, kiedy świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, jest to powieść szczególna, ponieważ jej akcja z udziałem głównego bohatera, Cezarego Baryki, rozgrywa się w czasach odrodzenia i kształtowania naszego państwa po 123 latach zaborów. Przez całą godzinę lekcyjną uczniowie klas 4-6 słuchali wzorowego czytania swoich rówieśników oraz nauczycieli. Ponadto mogli również obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą sylwetkę autora, jego twórczość oraz kadry z ostatniej ekranizacji powieści.

K. Knoblauch

Galeria zdjęć –>