Wycieczka klasy 5a

22 lutego uczniowie klasy 5a udali się do kolegiaty w Głogowie, aby obejrzeć wystawę pt.  „Co ja z Wami mam. Duszpasterstwo turystyczne ks. Karola Wojtyły”. Przed wejściem do kolegiaty spotkaliśmy ks. Rafała Zendrana, który opowiedział nam o kolegiacie oraz o obrazie „Madonny z Dzieciątkiem”. Obraz ten znajdował się do II Wojny Światowej w głogowskiej kolegiacie. Podczas zwiedzania wystawy zobaczyliśmy przedmioty należące do ks. Karola Wojtyły, m.in. stroje turystyczne, sprzęt biwakowy, narty, kajak, a także ornat i paramenty liturgiczne używane przez przyszłego papieża podczas polowych Mszy Świętych ze studentami. Zeszliśmy także do podziemi kolegiaty, aby zobaczyć ruiny dawnej świątyni. Wycieczka była dobrą okazją do integracji naszej klasy.